: :
ПОШУК
: :
В ООН закликають до негайних дій через глобальне потепління
ООН закликає до негайних заходів проти глобального потепління

Обмеження зростання температури на Землі на рівні 1,5 градусів за Цельсієм можна досягти, тільки якщо "здійснювати швидкі, безпрецедентні і всеосяжні зміни в усіх сферах". Про це йдеться в доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) ООН, яка була представлена у понеділок, 8 жовтня, на засіданні організації в південнокорейському місті Інчхон.

Рівень викидів CO2, на думку експертів, необхідно скоротити на 45 відсотки до 2030 року в порівнянні з 2010, а до 2050 року - звести до нуля, передає агентство Reuters.

Обмеження саме в 1,5 градуса в порівнянні з доіндустріальною добою необхідно для того, щоб уникнути небезпечних наслідків для життя на планеті, вказують експерти. Вже зараз вони фіксують підвищення температури приблизно на один градус і як наслідок екстремальні погодні умови, підвищення рівня моря і танення льодовиків. Зростання температури вище цього рівня, на думку IPCC, може призвести до невідворотних наслідків і втрат екосистем.

Мета Паризької кліматичної угоди - до кінця століття утримати глобальне потепління на рівні нижче двох градусів за Цельсієм в порівнянні з доіндустріальною добою. Обмеження глобального потепління 1,5 градусами Цельсія визначається як додаткова мета, на яку потрібно орієнтуватися.

08.10.2018 | 05:48