: :
ПОШУК
: :
Нові протести на кордоні Сектора Гази: десятки поранених
Пораненого палестинця евакуюють з зони протестів на кордоні Сектора Гази, 14 травня 2018 року

Щонайменше 28 палестинців зазнали поранень у понеділок, 14 травня, внаслідок сутичок з ізраїльськими військовими на кордоні Сектора Гази, повідомляє інформаційна агенція Reuters з посиланням на медиків. Протестувальники палили автомобільні шини, дехто з них намагався пошкодити огорожу на кордоні, зазначає агентство dpa. Ізраїльські військові застосували сльозогінний газ і відкрили вогонь.

Сутички між палестинцями і ізраїльськими військовими сталися на тлі запланованого на 14 травня відкриття посольства США в Єрусалимі. Цього дня відбуваються масштабні протести палестинців.

Акції протесту палестинців на кордоні Сектора Гази та Ізраїлю відбуваються щотижня від 30 березня. Організована радикальним рухом ХАМАС протестна акція "Великий марш повернення" має на меті змусити Ізраїль дозволити палестинцям повернутися на території, які їм довелося залишити.

За інформацією палестинських медиків, від початку протестів на кордоні Сектора Гази, було вбито близько 50 палестинців, тисячі людей дістали поранення.

Кульмінація протестів очікується 15 травня, коли палестинці згадують "День катастрофи", коли майже 700 тисяч арабських біженців змушені були залишити свої домівки внаслідок арабсько-ізраїльської війни 1947-1949 років і шестиденної війни 1967 року.

Міжнародна спільнота неодноразово висловлювала занепокоєння через ескалацію ситуації на кордоні з Сектором Гази. ООН та ЄС закликали сторони конфлікту до стриманості і наголошували на необхідності розслідування сутичок.

14.05.2018 | 09:37