: :
ПОШУК
: :
Десятки тисяч словаків вийшли на антиурядові демонстрації у Братиславі
Протести в Братиславі не вщухають

Понад 30 тисяч словаків у неділю, 15 квітня, вийшли на антиурядовий протест у Братиславі. Як повідомляє агенція dpa з посиланням на місцеві ЗМІ, майже через два місяці після вбивства журналіста Яна Куціяка його співвітчизники вимагали повного розслідування злочину.

Протести відбулися також у місті Гуменне, що на сході Словаччини. Активісти також вимагали звільнення начальника поліції Тибора Гаспара.

Організатори протестів заявили, що відставки очільника уряду Роберта Фіцо та глави МВС Роберта Калінака, що відбулися у березні, не відновили довіру словаків до влади.

Нагадаємо, вбивство журналіста Яна Куціяка, котрий проводив гучні антикорупційні журналістські розслідування спричинило урядову кризу в Словаччині. Куціяка та його дівчину знайшли застреленими в будинку в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава, за 50 кілометрів від Братислави. За даними поліції, вони були вбиті між 22 та 25 лютого. Журналіст розбирався у корупційних зв'язках словацьких урядовців та їхніх зв'язках з італійською мафією.

В ЄС вимагають швидкого й усебічного розслідування справи. У Словаччині вже неодноразово проходили багатотисячні акції протесту з вимогою розслідування убивства та відставки низки чиновників.

28 лютого у Братиславі пройшла демонстрація опозиції із вимогою до керівників поліції та МВС піти у відставку через безпрецедентне для Словаччини вбивство журналіста. Вуличні протести з того часу в країні не вщухають. 15 березня під тиском подій у відставку подав прем'єр-міністр країни Роберт Фіцо.

15.04.2018 | 19:31