: :
ПОШУК
: :
США, Великобританія та Франція завдали ударів по Сирії

Президент США Дональд Трамп оголосив у п'ятницю, 13 квітня, що Сполучені Штати Америки, Великобританія та Франція завдали ударів по сирійських військових об'єктах, що пов'язані з хімічною зброєю. За його словами, ці авіаудари стали відповіддю на хімічну атаку в місті Дума, відповідальність за яку США покладають на режим Башара Асада.

Цілями ударів були науково-дослідний центр під Дамаском, склад хімічної зброї біля міста Хомс, а також розташований неподалік від складу командний пункт, повідомив голова Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США Джозеф Данфорд. "Ця атака надовго погіршить здатність Сирії досліджувати та виготовляти хімічну зброю", - заявив він.

У свою чергу, міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив, що удар по Сирії був одноразовою акцією, і поки що інші авіаудари не заплановані - все залежить від того, чи буде сирійський режим знову застосовувати хімічну зброю. За його даними, цього разу по цілях в Сирії було випущено вдвічі більше ракет, ніж у квітні 2017 року, коли американські військові завдали ракетного удару по сирійській військовій авіабазі Шайрат.

До атаки приєдналися Великобританія та Франція. Британська прем'єрка Тереза Мей заявила, що йдеться не про втручання в громадянську війну в Сирії або про зміну режиму в цій країні, а про обмежений та цілеспрямований удар, який не сприятиме ексалації напруження в регіоні. При цьому, за її словами, робиться все можливе, щоб унікнути жертв серед цивільного населення.

Президент Франції Еммануель Макрон тим часом заявив, що хімічна атака в Думії перейшла "червону лінію", тож він віддав збройним силам країни наказ втрутитися. Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО. "Це обмежить можливості керівництва Сирії щодо використання хімічної зброї", - заявив генеральний секретар Альясну Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, що за інформацією гуманітарних організацій, в ніч на 7 квітня вертоліт скинув бочкову бомбу з хімікатами над сирійським містом Дума. За цими даними, загинули десятки людей, сотні - звернулися до лікарень. Більшість постраждалих мирних жителів - жінки і діти, відзначають активісти. Росія та Сирія заперечують інформацію про хімічну атаку та називають її "інсценуванням". Натомість країни Заходу покладають відповідальність за ймовірну атаку на сирійський уряд.

14.04.2018 | 03:22