: :
ПОШУК
: :
Експерти ОЗХЗ у суботу почнуть перевірку даних про хіматаку в Сирії
Медики надають допомогу дітям після імовірної хімічної атаки в Думі

Експерти Міжнародної Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у суботу, 14 квітня, мають розпочати роботу з перевірки даних щодо ймовірної хімічної атаки у сирійському районі Східна Гута. Вони мають зібрати докази, зокрема, взяти проби, щоб встановити, чи справді була здійснена газова атака, повідомляє у п'ятницю, 13 квітня, агенція dpa. При цьому встановлення відповідальних за напад не належить до їхньої компетенції, зазначається у повідомленні.

Трамп ще не ухвалив рішення щодо Сирії

Тим часом у п'ятницю під час засідання Ради Безпеки ООН знову лунали різкі заяви щодо Сирії. Зокрема постійна представниця США при ООН Ніккі Хейлі закинула сирійській армії, що за сім років війни в Сирії було щонайменше 50 разів застосовано хімічну зброю.

Вона також зазначила, що президент США Дональд Трамп ще не ухвалив рішення щодо військових дій у Сирії. "Але якщо США та їхні союзники вирішать діяти в Сирії, це буде на захист принципу, на який ми всі погоджуємося", - заявила Хейлі. При цьому вона зазначила, що йдеться про захист міжнародного принципу про незастосування хімічної зброї.

Великобританія каже про "кричущу брехню" Росії

У свою чергу постійна представниця Великобританії при ООН Карен Пірс заявила, що відповідальність за імовірну хімічну атаку в Думі, швидше за все, несе сирійський уряд. Крім цього, вона назвала "кричущою брехнею" заяви Москви, що начебто ймовірна хіматака в Сирії була постановкою. "Це гротеск, це кричуща брехня і найгірша фейкова новина російської машини пропаганди, яку ми досі бачили", - заявила Пірс журналістам, цитує Reuters.

Раніше глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Росія володіє даними про те, що інцидент із застосуванням хімічної зброї у сирійській Думі був постановкою, організованою спецслужбами "однієї держави, яка зараз рветься бути в перших рядах русофобських кампаній". Водночас представник міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков заявив по "докази", що начебто Великобританія причетна до "провокації" в Сирії.

Як повідомлялося, за інформацією гуманітарних організацій, в ніч на 7 квітня вертоліт скинув бочкову бомбу з хімікатами над сирійським містом Дума. За цими даними, загинули десятки людей, сотні - звернулися до лікарень. Більшість постраждалих мирних жителів - жінки і діти, відзначають активісти. Росія та Сирія заперечують інформацію про хімічну атаку та називають її "інсценуванням". Натомість США покладають відповідальність за ймовірну атаку на сирійський уряд та погрожують завдати удару в Сирії.

13.04.2018 | 19:48