: :
ПОШУК
: :
Глава Держдепу США підтвердив загибель сотень росіян у Сирії
Майк Помпео заявив про загибель сотен росіян в Сирії

Глава державного департаменту США, екс-директор ЦРУ Майк Помпео заявив про загибель кількох сотень росіян в Сирії. "Кілька тижнів тому росіяни зустріли гідну відсіч. Були вбиті пара сотень росіян", - заявив він у четвер, 12 квітня, під час слухань комітету Сенату США з міжнародних відносин.

Це перше офіційне підтвердження масової загибелі росіян в Сирії з боку Вашингтона. При цьому Майк Помпео не уточнив, про яке саме зіткнення за участю росіян йдеться. Ймовірно він мав на увазі російських бійців так званої приватної військової компанії "Вагнер", які 7 лютого потрапили під удар сил міжнародної коаліції на чолі з США під час спроби захоплення спільно з сирійцями нафтових полів і НПЗ Conoco на річці Євфрат.

У лютому речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила про п'ять загиблих і назвала цифру про загибель 100-200 людей "класичною дезінформацією". Вона підкреслила, що вбиті не були військовослужбовцями.

Крім того, Майк Помпео також виступив за посилення санкцій проти РФ. Конфлікт між США і Росією він пояснив "поганою поведінкою" останньої. Раніше Майк Помпео заявив про те, що політика США щодо Росії зміниться і стане більш жорсткою. Він також зазначив, що США мають довгий список адміністративних заходів, якими можуть змусити президента Росії Володимира Путіна дорого заплатити за його дії.

7 лютого сили міжнародної коаліції під проводом США завдали удару по проурядових силах у Сирії. Це сталося після того, як загін з 500 осіб атакував позиції "Сирійських демократичних сил", яких підтримує коаліція. ЗМІ повідомили, що під удар коаліції потрапили російські найманці, що воювали на боці проурядових сил. За різними даними, внаслідок авіаудару загинули від 11 до 217 росіян.

Офіційно міноборони та інші російські відомства не підтвердили втрати серед росіян в результаті авіаудару. Загибель чотирьох громадян Росії підтвердили журналістам їхні родичі. 14 лютого ряд джерел повідомили, що десятки росіян, які постраждали в результаті авіаудару США в Сирії, лікуються в шпиталях міноборони РФ.

13.04.2018 | 06:31