: :
ПОШУК
: :
Україна приєдналася до бойкоту етапу Кубка світу з біатлону в Росії
Один з етапів Кубка світу з біатлону

Федерація біатлону України спільно з міністерством молоді та спорту ухвалили рішення бойкотувати етап Кубку світу з біатлону в російському місті Тюмень. Про це у вівторок, 13 березня, повідомив президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак.

"Ми не братимемо участі в заключному етапі Кубка світу цього сезону в Тюмені. Це спільне рішення федерації і міністерства. Так, ми можемо не виборювати якісь медалі, але це не ті проблеми, які не можна пережити. У цій ситуації, враховуючи всі обставини, я вважаю це рішення правильним", - зазначив Бринзак у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Раніше цього дня міністр молоді та спорту України Ігор Жданов закликав Федерацію біатлону України до бойкоту змагань. "Федерації біатлону США, Канади та Чехії заявили про бойкот етапу Кубка світу в Росії, Тюмені. Переконаний, що і наше біатлонне співтовариство має стати учасником цієї акції. Це позиція як міністра і громадянина - я за бойкот", - написав Жданов на своїй сторінці в Facebook.

Згодом, повідомляючи про рішення щодо бойкоту, Жданов зазначив, що держава не має права втручатися у діяльність спортивних федерацій, оскільки ті є окремими громадськими організаціями, "але всі правила мають виключення". "Бо йдеться про країну-агресора, країну, яка систематично нехтує міжнародним законодавством, в тому числі у сфері спорту, не дотримується антидопінгових правил", - мотивував рішення Жданов.

Нагадаємо, раніше в зв'язку зі скандалом навколо систематичного вживання допінгу російськими атлетами Міжнародний союз біатлоністів (IBU) позбавив Росію права прийняти Чемпіонат світу з біатлону 2021 року. Крім того, минулого року було скасовано етап Кубка світу в Тюмені. Однак в середині лютого IBU залишив за Росією право провести етап Кубка світу цього року, який має відбутися в Тюмені 22-25 березня. Команди США, Канади та Чехії заявили, що бойкотуватимуть змагання через допінговий скандал у Росії.

13.03.2018 | 16:30