: :
ПОШУК
: :
Брюссель закликає Лондон перетворити слова щодо Brexit у дії
Жан-Клод Юнкер (праворуч) закликає Терезу Мей прискоритись із вирішенням питань щодо Brexit

Великобританія повинна нарешті припинити обговорення і надати детальний план її виходу із Європейського Союзу, заявив у вівторок, 13 березня, голова Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер під час виступу в Європарламенті. "Прийшов час перетворити промови на договори, перетворити зобов'язання в угоди, а широкі пропозиції та побажання щодо майбутніх відносин у конкретні реальні рішення", - заявив Юнкер.

Він відзначив, що особливо важливо, щоб Великобританія зробила конкретні пропозиції щодо вирішення північноірландського питання. "Прем'єр-міністерко Мей, дайте нам більше інформації про те, як Великобританія бачить майбутні відносини з Європейським Союзом", - закликав Юнкер.

Нагадаємо, що північноірландське питання є одним із найбільш делікатних у перемовинах про вихід Великобританії з ЄС, адже і в Лондоні, і в Брюсселі хочуть уникнути появи постійно контрольованого кордону між цією частиною Сполученого Королівства та Ірландією, яка залишатиметься в ЄС після Brexit. Раніше Тереза Мей неодноразово відкидала план, який передбачає, що Північна Ірландія може залишитись в митному союзі ЄС після виходу Великобританії зі складу блоку. За її словами, будь-який кордон між Великобританією та Північною Ірландією є неприйнятним. Раніше Британія та ЄС пообіцяли уникнути повернення митних перевірок на кордоні.

Вихід Великобританії зі складу ЄС має відбутися в березні 2019-го року. В Лондоні заявили, що після виходу країни зі складу ЄС для імплементації відповідних рішень потрбіно близько двох років перехідного періоду. В Брюсселі розраховують, що він має завершитися до кінця 2020 року.

13.03.2018 | 10:26