: :
ПОШУК
: :
Топ-5 несподіваних речей у німецькій коаліційній угоді
Анґела Меркель цього тижня вчетверте стане канцлеркою ФРН

14 березня Анґела Меркель нарешті має знову - вчетверте - стати німецькою канцлеркою. Таким чином майже через півроку після виборів у Німеччині в країні запрацює новий уряд.

Робота "великої коаліції" базуватиметься на коаліційній угоді, схваленій партіями ХДС, ХСС та СДПН на початку лютого. На 177 сторінках детально розписані усі плани уряду, як у зовнішній, так і у внутрішній політиці. Судячи з тексту коаліційної угоди, пріоритетним напрямком для ФРН у зовнішній політиці у найближчі роки буде реформування і зміцнення Європейського Союзу. Також Берлін, зокрема, має намір зосередитись на вирішенні конфлікту на Сході України. Серед пріоритетних внутрішньополітичних питань - соціальний захист громадян ФРН та питання біженців. Саме возз’єднання родин біженців було одним з каменів спотикання під час коаліційних переговорів, проте усі суперечності зрештою вдалося владнати.

Втім, серед великого переліку питань, які містяться у коаліційній угоді та будуть на порядку денному нового уряду, є також і доволі незвичні речі.

Право на прибиральницю

ХДС/ХСС та СДПН мають намір запровадити фінансову допомогу на надання "послуг з побутового обслуговування" для батьків-одинаків, опікунів або людей похилого віку. Іншими словами: уряд допомагає, приміром, платити за прибирання житла людям, які не в змозі це зробити самостійно, або не мають на це часу.

Захист німецьких виноградників

Гарна новина для поціновувачів рейнського ріслінга - коаліційна угода передбачає сприяння сталому розвитку виноградарства, "особливо на крутих схилах". Крім того, вказування походження німецьких вин буде захищено на міжнародному рівні.

Відеоігри як олімпійський спорт

Німецький уряд хоче приділяти більше уваги кіберспорту. Для таких змагань з компьютерних ігор необхідні хороша координація "руки-очі" та розвинута уява. Учасники коаліції обіцяють підтримати у майбутньому переспективу з перетворення кіберспорту на олімпійську дисципліну.

"Відстріл вовків"

Уряд ФРН вимагає, щоб Єврокомісія перевірила ситуацію із захистом популяції вовків в країнах ЄС. Також ХДС/ХСС та СДПН мають намір визначити, в яких ситуаціях слід вдаватися до відстрілу вовків з метою захисту людей або пасовищ для худоби.

Здоровіша заморожена піца

Учасники коаліції попіклувалися і про харчування німців. Вони переконані: оскільки неможливо когось змусити їсти більше овочів та менше фаст-фуду, готові до споживання продукти мають бути хоча би трохи здоровішими. Для цього у ФРН розробляється "Національна стратегія скорочення". Її метою буде, зокрема, зменшення вмісту цукру, солі та жиру в піці, супах в пакетиках тощо.

12.03.2018 | 15:06