: :
ПОШУК
: :
Тіллерсон закликав продовжувати боротьбу проти ІД
Рекс Тіллерсон закликав партнерів США допомогати територіям, звільненим від терористів

Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що всі члени міжнародної коаліції з боротьби з терористичною організацією "Ісламська держава" (ІД) повинні продовжувати боротися з нею, а також працювати над стабілізацією ситуації на звільнених територіях. "Кінець великих бойових операцій не означає, що ми домоглися остаточної поразки ІД", - заявив Тіллерсон у вівторок, 13 лютого, на міністерській зустрічі коаліції з боротьби з ІД в Кувейті, повідомляє агенція AFP.

Він відзначив, що в іншому випадку існує ризик повернення ІД на території, які вже були очищені від бойовиків. "Якщо громади в Іраку та Сирії не зможуть повернутися до нормального режиму життя, ми ризикуємо поверненням умов, які дозволили ІД захопити і контролювати величезну територію", - відзначив держсекретар США. За словами Тіллерсона, наразі від бойовиків ІД звільнено вже 98 відсотків раніше контрольованої ними території в Сирії та Іраку.

Тіллерсон також підкреслив, що союзники не повинні допустити повторення ситуації з ІД в інших країнах. "У таких місцях як Афганістан, Єгипет, Філіппіни і Західна Африка ми бачимо спроби ІГ захопити територію", - відзначив він.

Тіллерсон повідомив, що США додатково виділять 200 мільйонів доларів для підтримки деяких районів в Сирії, звільнених від терористів, інформує агенція Reuters. Раніше іракський уряд заявив, що на відбудову знищених упродовж трьох років війни з ІД інфраструктури та житлового фонду Іраку потрібно не менше 88 мільярдів доларів США.

Нагадаємо, влітку 2014 року під контроль бойовиків ІД потрапило близько однієї третини території Іраку, в тому числі й багаті нафтою північно-західні регіони. Вибити терористів за межі країни іракські війська та їхні союзники змогли лише наприкінці 2017 року.


13.02.2018 | 14:32