: :
ПОШУК
: :
Генсек НАТО порадив, як вирішити конфлікт між Угорщиною та Україною
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

У НАТО знають про виклики, пов'язані з українським законом про освіту, мовна стаття якого викликала гостру реакцію Угорщини, але продовжать співпрацювати з Україною та підтримувати її. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг на прес-конференції у вівторок, 13 лютого, передає кореспондент DW.

"Зараз є пропозиція Венеціанської комісії. Я вітаю думку та рекомендації Венеціанської комісії та підбадьорюю Україну уважніше придивитися до рекомендацій, адже вони змальовують шлях, як можна спробувати вирішити цю ситуацію між Україною й Угорщиною. Але НАТО продовжить свою роботу з Україною", - зазначив Столтенберг. Він вказав на необхідність знайти баланс між дотриманням прав меншин і правом держави забезпечувати вивчення державної мови.

Столтенберг обговорював розбіжності між Будапештом та Києвом як з президентом України Петром Порошенком, так і з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і закликав їх знайти рішення. "Україна - близький партнер НАТО. Ми продовжуємо тісно працювати з Україною. Ми підтримуємо територіальну цілісність України. І ми надаємо як практичну, так і політичну підтримку Україні", - наголосив Столтенберг і додав, що ця підтримка триватиме. Він додав, що планує зустрітися з Петром Порошенком під час Мюнхенської конференції з питань безпеки 15-17 лютого.

Нагадаємо, що Будапешт блокує деякі елементи співпраці між Україною та НАТО, зокрема засідання Комісії Україна-НАТО під час зустрічі міністрів оборони Альянсу, яка пройде 14-15 лютого в Брюсселі.

13.02.2018 | 11:53