: :
ПОШУК
: :
Між Кіпром і Туреччиною розгорілася суперечка через видобуток газу
Бурова платформа поблизу берегів Кіпру (архівне фото)

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс в неділю, 11 лютого, звинуватив Туреччину в порушенні "міжнародного права", відреагувавши на блокування турецькими військовими кораблями італійського бурового судна, яке мало розробляти родовище газу у водах поблизу Кіпру. Турецькі кораблі зажадали від команди бурового корабля італійської енергокомпанії ENI зупинитися через "військові маневри" у районі, куди цей корабель прямував.

Уряд Кіпру 8 лютого заявив, що під час розвідувальних робіт французькою Total та італійською ENI поблизу острова виявлено великі родовища газу. В ENI стверджують, що мали вести розробку у виключнй економічній зоні Кіпру.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс заявив 11 лютого, що кіпрська сторона намагається уникнути "будь-яких кроків, які могли б погіршити ситуацію", але "не ігнорує факт, що дії Туреччини порушують міжнародне право", цитує агенція AFP.

Турецьке МЗС, своєю чергою, звинуватило уряд Кіпру в "односторонніх діях" щодо природніх ресурсів. Ці дії нібито порушують "невід'ємне право на природні ресурси турків-кіпріотів, які є співвласниками острова".

Острівну державу Кіпр було поділено на дві частини у 1974 році внаслідок путчу, підтримуваного тодішньою грецькою хунтою, та подальшої інтервенції турецької армії. У 2004 році Республіка Кіпр стала членом Євросоюзу.

11.02.2018 | 20:04