: :
ПОШУК
: :
Качинський звинуватив "ворогів" Польщі в розпалюванні антисемітизму в країні
Лідер правлячої польської партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський

Голова правлячої польської партії "Право і справедливість" (ПіС) Ярослав Качинський звинуватив "ворогів" Польщі розпалюванні антисемітизму в його країні. "Сьогодні вороги Польщі - можна навіть сказати диявол - випробовують дуже погану рецептуру, тяжку хворобу душі і розуму, цією хворобою є антисемітизм", - заявив Качинський у суботу, 10 лютого, перед прибічниками своєї партії, повідомляє агенція AFP. При цьому він наголосив, що "ми маємо йому (антисемітизму. - Ред.) рішуче протистояти".

За словами Качинського, це не означає, що "ми маємо визнавати їхню правоту - євреїв чи поляків, які ображали країну". "Ми повинні захищати правду про те, що відбувалося у Польщі протягом Другої світової війни", - наголосив голова ПіС.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда вирішив підписати суперечливий закон про Інститут національної пам'яті, який наприкінці січня ухвалили Сейм і Сенат Польщі. Ці законодавчі зміни викликали негативні реакції в різних країнах Європи і світу, зокрема в Ізраїлі та Україні. Зазначений закон передбачає покарання до трьох років позбавлення волі за звинувачення поляків або польської держави у причетності або до злочинів нацистів у часи Другої світової війни, а також за використання вислову "польські табори смерті". Покарання передбачається і за заперечення "злочинів українських націоналістів".

11.02.2018 | 08:35