: :
ПОШУК
: :
В Італії пройшла масова демонстрація проти расизму
В Італії пройшла антирасистська демонстрація

Представники профспілок, лівих політичних сил та неурядових організацій у суботу, 10 лютого, вийшли на демонстрацію проти расизму в центральноіталійському містечку Мачерата. Учасники акції співали відому пісню італійського руху Опору "Белла чао" та інші антифашистські пісні. ЗМІ повідомляють про "тисячі" учасників. Організатори заявили про "від 10 тисяч до 30 тисяч" демонстрантів. У Мачераті загалом проживають близько 43 тисяч осіб.

Через острах можливих сутичок місцеві крамниці позакривалися в обід, зачиненими були й школи, повідомляє агентство AFP .

3 лютого у Мачераті нападник поранив шістьох осіб, коли стріляв із вікна своєї машини, проїжджаючи повз своїх жертв. Усіх постраждалих об'єднує те, що вони - мігранти з африканських країн.

Підозрюваного у нападі 28-річного чоловіка затримали, коли він виконував фашистський салют перед пам'ятником солдатам, загорнувшись в прапор Італії, арешту він не опирався, повідомляють італійські ЗМІ. Підозрюваний балотувався на місцевих виборах від правопопулістської "Ліги Півночі".

Напад стався на тлі гучного злочину в Мачераті. Там жорстоко вбили 18-річну дівчину, її розчленоване тіло знайшли у двох валізах кілька днів тому. Мер міста раніше заявив, що "близькість цих подій змушує думати про їхній зв'язок". Підозрюваним у вбивстві дівчини є нігерієць, якого мали депортувати і який був спійманий на торгівлі наркотиками.

10.02.2018 | 20:54