: :
ПОШУК
: :
Перед контингентом Бундесверу в Іраку поставлять нові завдання
Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Іраку

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила у суботу, 10 лютого, що перед місією Бундесверу в Іраку після поразки "Ісламської держави" (ІД) будуть поставлені нові завдання. За її словами, військові Бундесверу будуть задіяні не лише на півночі Іраку, але і по всій території країни. Серед завдань - навчання іракських та курдських військових, консультування у сферах логістики та військово-санітарної справи, зазначила фон дер Ляєн, перебуваючи в Багдаді, повідомляє агентство dpa.

Міністерка під час візиту провела зустрічі з президентом країни Фуадом Масумом та главою уряду Хайдером аль-Абаді. За словами фон дер Ляєн, обидва посадовці висловили побажання, щоб місія Бундесверу продовжувала свою роботу в Іраку. Окрім того, вони закликали до посиленої присутності європейських сил в Іраку під час "перехідної фази" від війни з ІД до мирного стану.

Німецька міністерка застерегла, що святкувати перемогу над ісламістами зарано. "ІД розбита, але ще далеко не переможена", - наголосила фон дер Ляєн.

У рамках місії до цього часу близько 150 військових Бундесверу займалися вишколом курдських загонів першмерга поблизу Ербіля. Християнські демократи та соціал-демократи в новій коаліційній угоді прописали завершення вишколу курдів, однак Бундесвер і надалі робитиме внесок у стабілізацію ситуації в Іраку. Очікується, що у разі створення "великої коаліції" фон дер Ляєн збереже за собою посаду міністерки оборони.

10.02.2018 | 20:02