: :
ПОШУК
: :
Зустрічна пропозиція Гройсмана Путіну: Разом із флотом поверніть Крим
"Суперповня" над анексованим Кримом, 2 січня 2018 року

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю, 12 грудня, відреагував на пропозицію президента Росії Володимира Путіна повернути Києву залишки військової техніки та кораблі українського флоту з анексованого Криму.

"Пропоную разом із флотом повернути Крим. Готові прийняти найближчим часом", - заявив очільник уряду, цитує агенція новин "Інтерфакс-Україна". Конкретно можливу співпрацю з Москвою щодо транспортування обладнання флоту з півострова до Одеси Гройсман не прокоментував.

Напередодні Путін заявив і про "жалюгідний стан" та несправність української військової техніки, що залишилася в анексованому Кримі. Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко спростував цю інформацію. "Заяви, що весь наш флот був мотлохом, не відповідають дійсності", - нголосив він.

За словами Воронченка, станом на початок анексії Криму на території півострова перебували вісім бойових кораблів, тільки один з них був не на ходу - великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", а корвет "Луцьк" перебував на ремонті. У складі берегових частин, додав Воронченко, залишалися два батальйони БМП і два батальйони БТР, сім дивізіонів артилерії та чотири батареї мінометів.

12.01.2018 | 15:42