: :
ПОШУК
: :
Focus: За рік у ФРН кількість праворадикалів-"рейсхбюргерів" зросла в півтора раза
"Паспорт німецького рейху", вилучений поліцією у "рейхсбюргера"

Кількість учасників праворадикального руху "рейхсбюргерів" ("громадян Рейху", Reichsbrger) у Німеччині за минулий рік зросло на половину. Станом на початок 2018 року, за даними спецслужб, їх налічується близько 15,6 тисячі, що на 56 відсотків більше, ніж рік тому, повідомляє у п'ятницю, 12 січня, німецький часопис Focus. Припускається, що "рейсхбюргери" планують створювати свої озброєні загони.

За інформацією ЗМІ, у найбільшій федеральній землі Німеччини, Баварії, налічується 3500 праворадикалів такого кшталту, а також так званих "самоврядників" (Selbstverwalter). Більше двох тисяч прихильників цих рухів - у Баден-Вюртемберзі та Північному Рейні-Вестфалії. Focus зазначає, що спецслужбам відомо про конспіративні зустрічі "рейхсбюргерів" з метою створення мілітаризованої організації, яка б готувалася "до дня Ікс". Джерела видання з силових кіл побоюються, що "рейхсбюргери" розвинуться із поодиноких груп у єдину організовану структуру, передає інформагенція AFP.

"Рейхсбюргери" - праворадикальний рух, що виник у ФРН в 1980-ті роки. Його прихильники вважають, що Німеччина досі окупована західними союзниками. Вони не визнають ФРН як державне утворення та переконані, що досі існує "німецький рейх" в рамках кордонів 1871, 1914 або 1937 року, звідси й назва.

"Самоврядники" вважають, що вони не брали участі в проголошенні ФРН, а отже мають право на проголошення власної державності. Проте, як зазначає Федеральне відомство із захисту конституції у Баварії, це не пов'язано із претензіями на функції державної влади, натомість із вигаданою "екстериторіальністю" та "фантазійними" прапорами, стягами чи гербами, які "самоврядники" виставляють на власних ділянках.

12.01.2018 | 15:04