: :
ПОШУК
: :
Турецький кримінальний суд відмовився звільнити журналістів попри рішення КС
Під час протестів проти наступу на свободу ЗМІ у Туреччині

Турецький кримінальний суд ввечері у четвер, 11 січня, постановив залишити за ґратами журналіста Шахіна Алпая після того, як раніше Конституційний суд країни ухвалив рішення про його звільнення. Як повідомляє Reuters з посиланням на турецьке новинне агентство Dogan, кримінальний суд переглянув справу Алпая після вердикту Конституційного суду, проте у підсумку відхилив запит на звільнення журналіста

Турецьке державне інформагентство Anadolu передає, що аналогічне рішення кримінальний суд ухвалив і щодо другого журналіста, якого постановив звільнити Конституційний суд, Мехмета Алтана.

Нагадаємо, раніше цього ж дня Конституційний суд Туреччини ухвалив рішення звільнити двох журналістів, які понад рік перебувають за ґратами в країні, Шахіна Алпая та Мехмета Алтана. На його думку, права цих журналістів були порушені.

Алпай та Алтан були ув'язнені понад рік тому під час кампанії арештів та звільнень, яка розгорнулася в Туреччині після невдалої спроби військового перевороту в липні 2016 року. Обом журналістам турецька влада закидає зв'язки з терористичними організаціями та спробу повалення уряду. Усі обвинувачення на свою адресу вони відкидали.

11.01.2018 | 20:49