: :
ПОШУК
: :
Конституційний суд Туреччини звільнив двох журналістів
Будівля конституційного суду Туреччини в Анкарі

Конституційний суд Туреччини у четвер, 11 січня, ухвалив рішення звільнити двох журналістів, які понад рік перебувають за ґратами в країні. На думку суду, права журналістів Шахіна Алпая та Мехмета Алтана були порушені, повідомляє турецьке видання Cumhuriyet.

Адвокат Алпая Вейсель Ок назвав рішення суду можливим поворотним моментом для процесів проти журналістів у Туреччині. "Вердикт суду в першому поданні такого кшталту після невдалого путчу має стати прецедентом для всіх справ такого типу", - цитує його Hrriyet Daily News. Напередодні розгляду справи у суді турецькі юристи висловлювали аналогічну думку, додає агентство Reuters.

Шахін Алпай та Мехмет Алтан були ув'язнені понад рік тому під час кампанії арештів та звільнень, яка розгорнулася в Туреччині після невдалої спроби військового перевороту в липні 2016 року. Обом журналістам турецька влада закидає зв'язки з терористичними організаціями та спробу повалення уряду. Усі обвинувачення на свою адресу вони відкидали.

Після спроби військового перевороту в Туреччині було ув'язнено понад 50 тисяч осіб. "Чистки" зачепили безпосередньо роботу ЗМІ в країні - за даними асоціації журналістів Туреччини, за цей період було закрито понад 130 турецьких видань, а близько 160 представників медіа були ув'язнені. Міжнародні організації, які опікуються захистом прав журналістів, стверджують, що Туреччина нині є лідером за кількістю ув'язнених працівників ЗМІ.

11.01.2018 | 15:53