: :
ПОШУК
: :
В Україні готуються врегулювати ринок криптовалют
Однією з найвідоміших криптовалют світу є біткоін

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) України доручила створити робочу групу для напрацювання пропозицій, які б законодавчо врегулювали ринок криптовалют в Україні. Його розвиток не може залишатися поза увагою держави, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки у четвер, 11 січня, повідомляє сайт установи.

У Нацбанку, Службі безпеки та Національній поліції України вважають, що через відсутність контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків виникають передумови для легалізації "брудних" коштів, оплати наркотиків і зброї, а також фінансування тероризму, "зокрема, на окупованих територіях України", зазначається у повідомленні. Це "створює загрози для економіки та безпеки держави", наголосив Турчинов.

Створена робоча група з представників профільних відомств має розробити документи, які б визначили державного регулятора та правила роботи ринку криптовалют. Крім того, законодавчо планується визначити, як стежити за переказами криптовалют, ідентифікувати суб'єктів цих операцій, а також оподаткувати доходи від здійснення криптовалютних операцій. Національний банк України, своєю чергою, роздумує над випуском власної криптовалюти, повідомив Турчинов.

11.01.2018 | 15:34