: :
ПОШУК
: :
СБУ допитала Міхеіла Саакашвілі
СБУ допитала Міхеіла Саакашвілі

Служба безпеки України (СБУ) в середу, 10 січня, провела допит екс-президента Грузії та колишнього голови Одеської облдержадміністрації, лідера української партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі. Його адвокат Руслан Чорнолуцький повідомив, що допит, який тривав 2,5 години, проводився у справі "Догнадзе - Курченко". У цій справі 11 січня має відбутися засідання Апеляційного суду Києва щодо обрання Саакашвілі запобіжного заходу, інформує агенція "Інтерфакс-Україна".

Сам Саакашвілі зазначив, що запитання стосувалися "виключно політичних акцій". Від додав, що його також допитали в статусі "якогось там свідка" щодо ситуації, що мала місце 17 грудня 2017 року поблизу Жовтневого палацу. Політик заявив про бездоказовість звинувачень правоохоронців на адресу "активістів", які брали участь в акції.

Крім того, адвокат Саакашвілі повідомив про отримання рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким визнано законною відмову Саакашвілі у притулку в Україні. Тепер у сторони захисту Саакашвілі є 30 днів на оскарження цього рішення суду.

Нагадаємо, проти Саакашвілі порушено кримінальну справу за статтею "сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності". За словами генпрокурора України Юрія Луценка, осінні акції протесту Саакашвілі і його прихильників були організовані для захоплення влади в країні, а їх спонсором виступив наближений до українського екс-президента Віктора Януковича бізнесмен-утікач Сергій Курченко. Контакти, за словами Луценка, підтримували через соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе.

10.01.2018 | 15:44