: :
ПОШУК
: :
Суд у США призупинив згортання мігрантської програми DACA
Демонстрація у Сан-Дієго на захист програми DACA

Суд у Сан-Франциско заблокував рішення президента США Дональда Трампа про згортання програми DACA, яка захищає від депортації нелегальних мігрантів, що в'їхали до США у дитячому віці. Вона має лишатися у силі на період розгляду судових спорів, викликаних рішенням президента країни, йдеться у постанові суду, ухваленій у вівторок, 9 січня.

Нагадаємо, Трамп скасував програму DACA у вересні минулого року, оголосивши її неконституційною, і висунув до Конгресу вимогу не пізніше 5 березня 2018 року законодавчо визначити статус таких мігрантів, яких у США неофіційно називають dreamers - "мрійники". Інакше цих людей слід буде депортувати із США.

Програму DACA запровадив попередній американський президент Барак Обама у червні 2012 року. Вона надає певним групам нелегальних мігрантів, які прибули до США у віці до 16 років, захист від депортації на два роки з подальшим продовженням і можливістю отримання дозволу на працевлаштування. Права на отримання громадянства США вона не передбачає. Програма зачіпає близько 700 тисяч мігрантів.

Рішення Трампа скасувати цю програму викликало різку критику в американському суспільстві, у тому числі серед роботодавців, а також у Республіканській партії, членом якої є президент. Ще в ході передвиборчої кампанії Трамп обіцяв вжити жорстких заходів проти нелегальних мігрантів.

10.01.2018 | 10:18