: :
ПОШУК
: :
Партія Меркель і соціал-демократи досягли ще кількох домовленостей - ЗМІ
Третій день зондувальних переговорів проходив у представництві Баварії в Берліні (на фото)

Учасники зондувальних переговорів щодо формування "великої коаліції" від Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) досягли ще кількох домовленостей, зокрема, в питанні залучення в країну висококваліфікованих спеціалістів. Про це у вівторок, 9 січня, повідомили німецькі видання, які входять в об'єднання Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) з посиланням на документи переговорної групи, що опікується питаннями економіки, транспорту та цифрових технологій.

У разі створення "великої коаліції" її учасники погодилися, що необхідно ухвалити закон щодо імміграції висококваліфікованих працівників. ХДС/ХСС та СДПН виступали за це також у своїх передвиборних програмах.

Розвиток швидкісного інтернету

Крім того, учасники переговорів пропонують до 2025 року розбудувати по всій території країни високошвидкісну мережу передачі даних. Її будівництво планують фінансувати за рахунок коштів, отриманих від продажу ліцензій на надання зв’язку в стандартах 5G та UMTS. Передбачається, що у найближчі чотири роки на розбудову мережі буде витрачено 10-12 мільярдів євро.

Напередоні ЗМІ повідомляли, що представники партій на переговорах також погодилися щодо необхідності відмови Німеччиною від прописаного цільового показника - скорочення викидів вуглекислого газу на 40 відсотків до 2020 року. Витік цієї інформації в ЗМІ викликав критику з боку соціал-демократів, оскільки учасники зондувальних переговорів перед їхнім початком домовилися не коментувати пресі досягнуті домовленості аж до повного завершення цієї фази перемовин.

Нагадаємо, вибори у Німеччині відбулися 24 вересня 2017 року. Після них переговори про формування коаліції вели ХДС/ХСС, Зелені та Вільна демократична партія (ВДП), оскільки СДПН оголосила про перехід в опозицію. Однак переговори зі створення так званої коаліції "Ямайка" провалилися після виходу з них представників ВДП.

7 грудня партійний з'їзд СДПН таки дав "зелене світло" на переговори з ХДС/ХСС щодо "великої коаліції". 7 січня в Берліні почалися консультації для підготовки до переговорів між ХДС, ХСС та СДПН щодо формування уряду.

09.01.2018 | 18:54