: :
ПОШУК
: :
Єврокомісія подала до суду на Польщу, Угорщину та Чехію через біженців
Суд Європейського Союзу

Єврокомісія подала до Суду Європейського Союзу позови проти Польщі, Угорщини та Чехії. Причина - відмова цих трьох країн приймати біженців із Греції та Італії за рішенням про перерозподіл, ухваленим ЄС у 2015 році.

"Я довго намагався переконати три країни-члени (ЄС. - Ред.)… продемонструвати хоч трішки солідарності… На жаль, я повинен був зробити наступний крок", - так прокоментував подання позовів єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос у четвер, 7 грудня.

У травні Єврокомісія попереджала, що готова подати судові позови проти Польщі, Угорщини та Чехії, якщо вони й надалі відмовлятимуться приймати біженців. Суд ЄС має право накладати грошові штрафи на уряди країн, які порушують законодавство Євросоюзу.

Раніше Суд Євросоюзу вже підтвердив законність квот на розподіл біженців у ЄС, відхиливши скарги Словаччини на Угорщини, які вимагали визнати недійсним відповідне рішення. Угорщина у відповідь на це заявила, що продовжить оскаржувати "безвідповідальне" рішення, а Словаччина констатувала, що її негативне ставлення до квот на біженців серед країн ЄС не зміниться.

Окремий позов Єврокомісія подала проти Угорщини. Він стосується ухвалених у цій країні законів про фінансовані з-за кордону неурядові організації та про вищу освіту. Як повідомила Єврокомісія, Угорщина не внесла до цих законів зміни, щоб привести їх у відповідність до законодавства ЄС.

Нагадаємо, що станом на середину листопада 16 із 28-ми держав ЄС зобов'язалися надати прихисток 34 тисячам біженців із країн Африки та Близького Сходу протягом наступних двох років. У рамках дворічного плану в країнах ЄС планують розподілити щонайменше 50 тисяч утікачів.

07.12.2017 | 11:12