: :
ПОШУК
: :
Захід виступив на захист НАБУ

Західні партнери України стурбовані спробами обмежити незалежність антикорупційних органів України від держави.

Президент групи Світового банку Джим Йонг Кім висловив підтримку зусиль НАБУ в боротьбі з корупцією в Україні. Він заявив про це на зустрічі з директором НАБУ Артемом Ситником у рамках Глобального форуму з повернення активів, який триває 4-6 грудня у Вашингтоні.

Новостворені антикорупційні органи в Україні мають здобутки у викритті корупції та боротьбі з нею, тому "для подальшої реалізації антикорупційної реформи в Україні ці органи потребують підтримки", цитує очільника Світового банку інформагенція УНІАН у четвер, 7 грудня.

Повідомляється, що на зустрічі сторони обговорили тиск, який чиниться на НАБУ, хід розслідувань для викриття корупції в Україні та перспективи створення Антикорупційного суду.

МВФ закликає створити антикорупційний суд

Директорка-розпорядниця МВФ Крістін Лагард також нагадала, що антикорупційні вимоги залишаються ключовими для співпраці України з МВФ. Про це йдеться в її заяві, оприлюдненій на сайті Фонду.

"Ми глибоко стурбовані нещодавніми подіями в Україні, які можуть відсувати прогрес, досягнутий у створенні незалежних інституцій для боротьби з корупцією на високому рівні, в тому числі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", - констатувала Лагард. Очільниця МВФ закликала українську владу захистити незалежність НАБУ та САП, а також "показати швидкий прогрес щодо законодавства, яке має запустити роботу незалежного Антикорупційного суду".

Євродепутатка: Брюссель реагуватиме

Якщо в Україні обмежать незалежність НАБУ, Брюссель реагуватиме, пообіцяла євродепутатка Ребекка Гармс. "Для друзів України в Єропейському парламенті НАБУ та його незалежність є вирішальними. Ми захищатимемо прогрес, який відстоює НАБУ як інститут для боротьби з корупцією", - написала Гармс на Twitter.

Найєм: законопроект зняли з порядку денного парламенту

Раніше позафракційний депутат Верховної Ради Мустафа Найєм повідомив на Facebook, що з порядку денного парламенту знято законопроект, який надає парламенту право одноосібного звільнення голови НАБУ, САП та членів НАЗК.

"Секретаріати парламентських фракцій уже отримали оновлений порядок денний, у якому немає проекту №7362", - написав нардеп. За його словами, "не останню роль у цій історії" відіграли "тверезість окремих політиків, реакція громадськості, ЗМІ та особисті контакти багатьох активістів у міжнародних організаціях".

У НАБУ вищезгаданий законопроект назвали "частиною великого плану зі знищення НАБУ і САП". У разі його ухвалення "буде завдано нищівного удару незалежності новостворених антикорупційних органів і тим досягненням у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти, незважаючи на системний опір правлячих еліт", - йдеться в заяві НАБУ, оприлюдненій прес-службою антикорупційного органу вранці 7 грудня.

07.12.2017 | 09:43