: :
ПОШУК
: :
Парламент Австралії підтримав легалізацію одностатевих шлюбів
Члени ЛГБТ-спільноти Сіднея святкують результати референдуму про визнання одностатевих шлюбів. Листопад 2017 року

Палата представників парламенту Австралії в четвер, 7 грудня, підтримала законопроект про визнання одностатевих шлюбів. Тільки четверо депутатів зі 150 членів нижньої палати парламенту проголосували "проти", передає інформагенція dpa. Законопроект змінює офіційну дефініцію шлюбу на "союз двох людей" замість "союзу між чоловіком і жінкою".

"Що за день! Що за день для любові, для рівності, для поваги! Австралія це зробила. Кожен австралієць міг сказати своє слово, і вони сказали, що це чесно", - заявив перед парламентом прем'єр-міністр Малкольм Тернбулл. Законопроект набуде чинності після того, як його схвалить генерал-губернатор Австралії. Очікується, що він зробить це протягом кількох наступних днів.

Нагадаємо, що в листопаді в Австралії поштою провели референдум, за результатами якого понад 61 відсоток громадян підтримав визнання одностатевих шлюбів. 7,8 мільйона австралійців проголосували "так". "Ні" відповіли 4,9 мільйона осіб. Результати опитування є необов'язковими для виконання, проте в уряді Австралії пообіцяли, що до кінця року ухвалять необхідне законодавство.

Нещодавно Конституційний суд Австрії дозволив укладати одностатеві шлюби з 1 січня 2019 року. У Німеччині принцип "шлюб для всіх" діє з 1 жовтня 2017-го.

07.12.2017 | 07:55