: :
ПОШУК
: :
Картину да Вінчі "Спаситель світу" виставлять у музеї Louvre Abu Dhabi
Картина Леонардо да Вінчі "Спаситель світу"

Картину Леонардо да Вінчі "Спаситель світу" ("Salvator Mundi") виставлять у музеї Louvre Abu Dhabi. Про це повідомляється у Twitter музею в середу, 6 грудня. Коли саме "Спаситель світу" прибуде до Об'єднаних Арабських Еміратів, не уточнюється.

Louvre Abu Dhabi - перший у світі музей, який носить ім'я Лувру та знаходиться за межами Франції. У колекції музею - близько 600 витворів мистецтва. Louvre Abu Dhabi називають "першим універсальним музеєм в арабському світі".

Картину продав російський мільярдер

"Спаситель світу" - одне з менш ніж двадцяти відомих полотен, щодо яких доведене авторство Леонардо да Вінчі. Картина із зображенням Христа у вбранні епохи Відродження створена приблизно у 1500-му році.

Це єдина робота італійського генія, яка залишалася у приватному володінні. Довгий час вона вважалася втраченою. У листопаді 2017 року її продали на аукціоні Christie's у Нью-Йорку за 450,3 мільйона доларів. Ця сума - абсолютний рекорд в історії аукціонів живопису.

"Спасителя світу" виставив на аукціон російський мільярдер Дмитро Риболовлєв, який придбав шедевр у 2013 році за 127,5 мільйона доларів. Риболовлєв входить до двадцятки найбагатших людей Росії за версією Forbes. До 2010 року він був фактичним власником "Уралкалия". Нині він володіє футбольним клубом "Монако" і контролює найбільший банк Кіпру Bank of Cyprus.

07.12.2017 | 05:57