: :
ПОШУК
: :
Гройсман: Підстав для підвищення цін на газ немає
Володимир Гройсман не бачить підстав для підвищення ціни на газ для населення

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер, 12 жовтня заявив про відсутність причин для підвищення ціни на газ для населення згідно із формулою, погодженою з Міжнародним валютним фондом (МВФ). "Ціна залишиться незмінною", - заявив Гройсман в ефірі телеканалу "112".

Запровадження ринкової ціни на газ, як і низка інших реформ, є вимогою МВФ до України задля надання наступного траншу міжнародної позики.

Минулого тижня джерело інформагенції Reuters повідомляло, що Україна планує запропонувати МВФ нову формулу, яка дозволить не підвищувати ціни до липня 2018 року. За нинішньою формулою ціни на газ повинні підскочити на 18 відсотків цього опалювального сезону. Нова пропозиція уряду мала би забезпечити зростання цін лише на 5 відсотків.

Цього тижня українська делегація проводить переговори з МВФ у Вашингтоні.

Уряд України мав затвердити ціну на природний газ для населення на засіданні напередодні, однак переніс це питання на наступне засідання. Ціну передбачалося залишити без змін до 1 квітня 2018 року. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України обґрунтувало новою формулою незмінність ціни на природний газ для населення до зазначеної дати.

12.10.2017 | 14:34