: :
ПОШУК
: :
США виходять із ЮНЕСКО
Штаб-квартира ЮНЕСКО в Парижі

Сполучені Штати Америки у четвер, 12 жовтня, заявили про вихід із ЮНЕСКО, відомства при ООН, що відповідає за збереження культурної спадщини світу та освітні й наукові проекти. Вихід відбудеться 31 грудня 2018 року. "Після отримання офіційного повідомлення державного секретаря США Рекса Тіллерсона, я як генеральна секретарка ЮНЕСКО хочу висловити глибокий жаль з приводу рішення Сполучених Штатів Америки вийти з ЮНЕСКО", - заявила голова організації Ірина Бокова.

Вашингтон мотивував своє рішення упередженою політикою ЮНЕСКО проти Ізраїлюта необіхдністю "фундаментальних реформ" у цій організації. США претендуватимуть в подальшому на роль "постійного спостерігача" в організації.

США перестали надавати свої внески ЮНЕСКО ще у 2011 році на знак протесту проти надання палестинцям повного членства в організації. Нині Вашингтон винен організації близько 550 мільйонів доларів.

Раніше президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що його країна повинна відмовитися від участі в міжнародних об'єднаннях та усіх міжнародних угодах, які не відповідають американським інтересам.

12.10.2017 | 13:47