: :
ПОШУК
: :
Звіт ООН: М'янма брутально вигнала півмільйона рохінджа
Рохінджа тікають з М'янми будь-яким доступним способом

М'янма систематично та з застосуванням насильства піддала вигнанню півмільйона представників етнічної меншини рохінджа, йдеться у звіті ООН, опублікованому у середу, 11 жовтня. Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн назвав політику М'янми "цинічним планом з насильницього вигнання людей без можливості їх повернення". На основі опитування 65-ти біженців рохінджаексперти ООН дійшли висновку, що дії військових щодо етнічної меншини розпочалися ще до атаки бойовиків-рохінджа на пости поліції 25 серпня.

"Правдоподібні дані вказують на те, що силові відомства М'янми цілеспрямовано знищували власність рохінджа та спалювали їхні помешкання і навіть цілі села у північному штаті Ракхайн", - зазначається у документі. Ці дії вчинялися для того, щоб не лише усунути етнічну меншину, але і запобігти поверненню її представників. Для цього силовики також використовували натовпи озброєних буддистів.

Понад півмільйона щеплень

За минулу добу ще близько 11 тисяч рохінджа перетнули кордон М'янми у напрямку Бангладеш. Поки що невідомо, з чим саме пов'язане збільшення потоку біженців, оскільки кілька днів до цього за добу кордон перетинали в середньому одна-дві тисячі людей. У цлому ж з кінця серпня цього року з М'янми втекли понад 500 тисяч рохінджа, які нині перебувають у Бангладеш.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) проводить у Бангладеш у таборі для біженців рохінджа, а також серед місцевих жителів поблизу табору масову кампанію щеплення від холери. Загалом щеплення зроблять 650 тисячам осіб.

Як повідомлялося, війська М'янми проводять спецоперацію в штаті Ракхайн, де проживала етнічна меншина рохінджа. Згідно з численними повідомленнями в ЗМІ, дії армії включають знищення помешкань рохінджа, через що представники меншини тікають до сусідньої Бангладеш. Влада М'янми обґрунтовує рішення розпочати спецоперацію скоординованими нападами мусульманських повстанців-рохінджа на позиції поліцейських 25 серпня.

11.10.2017 | 14:35