: :
ПОШУК
: :
У Туреччині почався суд над німецькою журналісткою Мешале Толу
Мешале Толу починають судити у Туреччині

У Туреччині в середу, 11 жовтня, розпочався судовий розгляд справи німецької журналістки та перекладачки Мешале Толу (Mesale Tolu). 33-річна німкеня турецького походження, що працювала на прокурдське інформагентство лівого спрямування Etha, була заарештована правоохоронцями Туреччини 30 квітня цього року. Толу обвинувачують у пропаганді тероризму та членстві у терористичній організації.

Як повідомила її адвокатка Кадер Тондж, у разі визнання Мешале Толу винною, їй загрожуватиме до 20 років ув'язнення, інформує dpa.

Батько журналістки, Алі Різа Толу, висловив перед початком розгляду справи у коментарі агенції своє "розчарування" ставленням уряду Німеччини до долі його доньки. За його словами, під час парламентської передвиборчої кампанії у ФРН приділялося багато уваги ситуації навколо ув'язнення німецьких громадян у Туреччині, проте після завершення виборів інтерес до цієї теми у ФРН пішов на спад.

Мешале Толу народилася в німецькому місті Ульм у Баварії. За даними ARD, в 2007 році вона прийняла німецьке громадянство, відмовившись від турецького. Уряд ФРН раніше закликав владу Туреччини звільнити Толу, а також ще 10 громадян ФРН, які перебувають за ґратами у турецьких в'язницях.

11.10.2017 | 10:13