: :
ПОШУК
: :
Ґабріель застеріг Каталонію від проголошення незалежності
Зіґмар Ґабріель вважає, що Іспанія і Каталонія мають сісти за стіл переговорів

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) застерігає керівництво Каталонії від проголошення незалежності і відокремлення від Іспанії. "Одностороннє проголошення незалежності Каталонії було би безвідповідальним", - заявив глава МЗС ФРН у середу, 11 жовтня.

За його словами, європейський досвід свідчить про те, що "сила Європи полягає у її єдності і свободі, які були досягнуті європейським об'єднанням". Ґабріель також звернув увагу на те, що демонстрації у Каталонії на підтримку єдиної Іспанії засвідчили, що суспільство регіону є розділеним у питанні ставлення до незалежності. "Рішення може бути знайдене лише шляхом переговорів, заснованих на верховенстві права та у відповідності з іспанською конституцією", - вважає німецький міністр.

Нагадаємо, напередодні, 10 жовтня, у парламенті Каталонії було підписано декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте водночас набуття чинності цим документом було відкладено. Каталонські лідери закликали Мадрид до переговорів, щоб розв'язати кризу навколо прагнення регіону до незалежності. У середуб 11 жовтня, уряд Іспанії збереться на екстрене засідання, щоб обговорити подальші кроки у зв'язку з подіями у Каталонії.

11.10.2017 | 08:03