: :
ПОШУК
: :
Профспілки Франції: На вулиці вийшли понад 400 тисяч протестувальників
Францією прокотилася велика хвиля страйків

У Франції у вівторок, 10 жовтня, відбулись масові страйки проти запланованого масового скорочення працівників бюджетної сфери. За даними профспілок, на вулиці французьких міст вийшли загалом понад 400 тисяч протестувальників.

Лише у Парижі в акції взяли участь 45 тисяч людей. Столична поліція називає значно нижчу цифру - 26 тисяч. У Парижі у цілому мирна акція подекуди переростала в сутички з поліцією. Протестувальники били вітрини банків та трощили автобусні зупинки, поліція застосувала сльозогінний газ, пише інформагенція AFP.

Серед протестувальників були освітяни, поштарі і працівники авіакомпаній. Загалом у день страйків було скасовано до 30 відсотків авіарейсів, а також уроки у школах.

За останні десять років профспілки у Франції вперше закликали до протесту усіх 5,4 мільйона працівників бюджетної сфери у відповідь на плани уряду скоротити 120 тисяч бюджетників. Уряд Франції також вперше за останні десять років намагається зменшити рівень дефіциту бюджету до рекомендованих Європейським Союзом трьох відсотків.

Профспілка CGT уже закликала до нового страйку, який запланований на 19 жовтня. Представники іншго профспілкового об'єднання FO передбачають спільні акції "протягом листопада".

10.10.2017 | 19:28