: :
ПОШУК
: :
Київ-Будапешту: Україна платить високу ціну за місце в Європі
МЗС України відреагувало на заяву Угорщини

МЗС України прокоментувало заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто щодо перегляду Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Українська сторона висловила здивування пропозицією Сіярто. "Україна завжди сприймала Угорщину як важливого партнера, з яким вирішувала всі питання шляхом діалогу. Це стосується і ситуації щодо нового Закону України "Про освіту". Угорщина має право порушувати будь-яке питання в рамках ЄС. Але рішення стосовно України не можуть прийматися без України, яка платить надзвичайно високу ціну за своє місце в Європі", - йдеться у повідомленні українського міністерства.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін готовий відвідати Будапешт 12 жовтня, а міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підтвердила готовність зустрітися з міністром людських ресурсів Угорщини у Києві 19 жовтня.

У заяві офіційного Києва також ідеться, що попри пропозицію української сторони щодо спільного відвідання Закарпаття главами МЗС двох країн, угорською стороною ухвалено рішення здійснити такий візит в односторонньому порядку.

Як повідомлялося, Угорщина вирішила ініціювати перегляд угоди про асоціацію між ЄС та Україною через нову редакцію українського закону про освіту. На думку угорського уряду, окремі положення закону обмежують права нацменшин в Україні.

10.10.2017 | 17:16