: :
ПОШУК
: :
У Барселоні посилені заходи безпеки
Поліція у Барселоні

За кілька годин до початку засідання парламенту Каталонії, на якому, як очікується, глава регіонального уряду Карлес Пучдемон може проголосити незалежність регіону від Іспанії, поліція посилює заходи безпеки. Як повідомляє у вівторок, 10 жовтня, агенція AP, поліція і цивільна гвардія взяли під охорону громадські будівлі і закрили доступ в парк навколо парламенту Каталонії в Барселоні.

Виступ Пучдемона очікується о 18-ій годині за місцевим часом. До цього часу прихильники незалежності Каталонії мають намір почати маніфестацію перед парламентом. Кількома днями раніше на вулиці вийшли сотні тисяч противниківвідділення регіону від Іспанії.

Невизнаний референдум в Каталонії

1 жовтня в Каталонії пройшов референдум про незалежність. Як оголосила регіональна влада, у ньому взяли участь 42,3 відсотка виборців (2,26 мільйона осіб), з яких 2 мільйони проголосували за незалежність. Уряд Іспанії назвав плебісцит антиконституційним, посилені загони поліції закривали виборчі дільниці і вилучали урни і бюлетені. У зіткненнях з правоохоронцями постраждали близько 900 осіб.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що у Каталонії "був не референдум, а інсценізація", і пригрозив позбавити регіон статусу автономії. У свою чергу, Єврокомісія закликала уряд країни і владу Каталонії до діалогу. Франція та Німеччина заявили про свою солідарність з Мадридом.

10.10.2017 | 13:17