: :
ПОШУК
: :
У Франції страйкують проти трудової реформи Макрона
У Франції - черговий страйк проти трудової реформи Еммануеля Макрона

Працівники державного сектора проводять у Франції у вівторок, 10 жовтня, масштабний страйк, спрямований проти трудової реформи, яку розпочав президент країни Еммануель Макрон.

До страйку долучилися дев'ять профспілкових організацій Франції, членами яких є близько п'яти мільйонів працівників. Вони, зокрема, протестують проти планів Макрона скоротити близько 120 тисяч робочих місць у державному секторі, запровадити мораторій на підвищення заробітних плат, змінити процедуру надання лікарняних та скоротити програми щодо занятості населення.

Вперше за останнє десятиліття до страйку долучились усі профспілки державного сектору. Очікують, що він зачепить роботу шкіл, лікарень, урядових структур, транспортної та повітряної інфраструктури. Зокрема, у вівторок через страйк було скасовано близько третини рейсів у найбільших аеропортах Франції.

Нинішній страйк є четвертим за ліком проти реформи трудового законодавства, запланованої керівництвом країни. Проте попередні страйки та демонстрації, організовані лівою профспілкою "Всезагальна конфедерація праці" (CGT), мали обмежений вплив та не змусили президента країни Макрона відмовитись від своїх планів.

Влада Франції розраховує за допомогою трудової реформи зменшити високий рівень безробіття в країні, який упродовж багатьох років коливається на рівні близько десяти відсотків. Реформа ринку праці була однією з ключових обіцянок Макрона під час передвиборної кампанії.

10.10.2017 | 07:35