: :
ПОШУК
: :
Президентка Литви пропонує ЄС вимагати від "Газпрому" компенсації
"Газпром" має виплатити компенсації країнам ЄС, вважає Даля Грібаускайте

Президентка Литви Даля Грібаускайте заявила, що російський газовий монополіст "Газпром" повинен виплатити компенсацію Литві та іншим країнам Європейського Союзу, які постраждали від його монополії.

Вона зробила цю заяву після зустрічі з єврокомісаркою з питань конкуренції Маргрете Вестагер, яка відбулася у вівторок, 10 жовтня, у Вільнюсі. "Президентка закликала Єврокомісію домагатися того, щоб державам, які постраждали від монополії "Газпрому", в тому числі і Литві, були компенсовані фінансові збитки, і забезпечити, щоб в майбутньому застосовувалися ціни, які базуються на чесній ринковій конкуренції і відображають реальну ситуацію на ринку", - йдеться у заяві адміністрації президентки Литви, яку цитує "Інтерфакс".

Нагадаємо, в середині вересня європейський комісар з енергетики Мігель Аріас Каньєте заявив, що газопровід "Північний потік-2" жодним чином не сприятиме цілям енергетичної політики ЄС. На його переконання, цей газогін лише посилить позиції російського "Газпрому" на європейському газовому ринку.

10.10.2017 | 06:52