: :
ПОШУК
: :
Надзвичайний стан у місті в США після зіткнень правих екстремістів та антирасистів
У Шарлоттсвіллі відбулися зіткнення між ультраправими націоналістами та антирасистами 

Під час мітингу в місті Шарлоттсвілль в американському штаті Вірджинія відбулися зіткнення між ультраправими націоналістами і правими екстремістам та захисниками прав чорношкірих. Мітінг націоналістів почався з акції протесту проти планів демонтажу в центрі Шарлоттсвілль статуї генерала Роберта Лі, який командував армією південних штатів, що зазнали поразки в Громадянській війні. За даними ЗМІ, серед мітингувальників, які почали збиратися ще напередодні ввечері, було помічено велику кількість радикалів, в тому числі неонацистів, "альтернативних правих" (білих націоналістів) і активістів расистської організації "Ку-клукс-клан".

Іще до початку мітингу почалися сутички між націоналістами та захисниками прав чорношкірих. В ході зіткнень застосовувалися кийки, палиці, саморобні щити. Губернатор штату Террі Маколіфф оголосив в місті надзвичайний стан. Для розгону учасників заворушень поліція застосувала сльозогінний газ. За даними свідків, в натовп на великій швидкості в'їхав автомобіль. Про кількість постраждалих унаслідок інциденту поки що достеменно не відомо. Свідки повідомляють про близько десяти людей, які могли зазнати ушкоджень.

Відомо, що до випадку з авто медична допомога знадобилася вісьмом учасникам сутичок. Поліція повідомила про одного заарештованого.

Президент США Дональд Трамп відреагував на події у Шарлоттсвіллі, засудивши їх. "Ми всі повинні об'єднатися і засудити все, що провокує ненависть. Такому роду насильства немає місця в Америці. Об'єднаємося як один!", - написав він у своєму блозі в Twitter.

12.08.2017 | 18:43