: :
ПОШУК
: :
"Яєчний скандал": в Іспанії виявили 20 тисяч тонн рідких яєць з фіпронілом
В Іспанії 20 тисяч тонн рідких яєць виявилися зараженими фіпронілом
Забруднені інсектицидом фіпронілом яйця продовжують виявляти в різних країнах світу. До Іспані

Скандал з забрудненими фіпронілом яйцями дійшов до Іспанії. Речник регіонального уряду в Країні Басків на півночі Іспанії повідомив, що в суботу, 12 серпня, в місцевій продовольчій компанії було виявлено 20 тисяч тон рідких яєць, забруднених інсектицидом, передає агенція AFP. У продаж вони ще не встигли надійти та мають бути знищені. За даними ЗМІ, в Іспанію яйця прибули із Франції. Таким чином, забруднення фіпронілом розповсюдилося вже на 16 країн Європи, а також на деякі в Азії.

Скандал із забрудненими фіпронілом яйцями спалахнув у Європі кілька днів тому. Міністр сільського господарства німецької землі Нижня Саксонія Крістіан Маєр (Christian Meyer) заявив, що до Німеччини було поставлено понад 10 мільйонів яєць. У Бельгії та Нідерландах тривають інтенсивні розслідування з метою встановити джерело потрапляння хімікату до яєць. Днями було затримано двох директорів птахоферми у Нідерландах у зв'язку зі скандалом. А ЄС організовує спеціальну зутріч міністрів та відповідальних за галузь на європейському рівні.

За даними Федерального інституту з оцінки ризиків Німеччини (BfR), засіб для боротьби з комахами фіпроніл застосовується для знищення бліх, вошей, кліщів і тарганів. Поки що науково не підтверджено, що цей хімікат становить небезпеку для людського організму. Однак використовувати його на птахофермах та птахофабриках у Європі заборонено.

12.08.2017 | 15:54