: :
ПОШУК
: :
У Франції розпочався другий тур парламентських виборів

У Франції в неділю, 18 червня, розпочався другий тур виборів до Національних зборів країни. Виборчі дільниці відчинилися о восьмій годині ранку за місцевим часом та працюватимуть до 18-ї години, а в найбільших містах - до 20-ї. За перебігом виборів стежать 50 тисяч поліцейських. У Франції триває надзвичайний стан, запроваджений після терористичних актів у Парижі в листопаді 2015 року.

У низці заморських департаментів країни у зв'язку з різницею в часі другий тур виборів відбувся в суботу, 17 червня. Попередні результати підрахунку голосів очікуються ввечері в неділю.

За результатами першого туру виборів до Національних зборів обрали парламентарів тільки в чотирьох округах. Доля решти 573 мандатів вирішиться у другому турі.

Партії Макрона прогнозують абсолютну більшість

Здобуття абсолютної більшості - до 470 з 577 мандатів - за результатами кількох свіжих соціологічних опитувань прогнозують партії президента Еммануеля Макрона "Республіка на марші!", передає інформагенція dpa.

Консервативним "Республіканцям" прогнозують від 60 до 80 місць у парламенті, соціалістам та "зеленим" - щонайбільше 35 місць разом.

Правопопулістський "Національний фронт", за даними опитувань, може здобути менш ніж 10 мандатів. Цього було б недостатньо для формування фракції. При цьому лідерка "Національного фронту" Марін Ле Пен має шанси перемогти у своєму виборчому окрузі та вперше здобути мандат у Національних зборах Франції.

Очікується низька явка виборців. Під час першого туру вона становила 48,7 відсотка, передає dpa. Нині показники можуть бути ще меншими.

У першому турі виборів "Республіка на марші!" та її союзники - партія "Демократичний рух" - отримали разом майже третину голосів виборців: 32,3 відсотка. Друге місце за кількістю голосів посіла консервативна партія "Республіканці" (21,6 відсотка), третє - правопопулістський "Національний фронт" (понад 13 відсотків). Соціалістична партія здобула 9,5 відсотка голосів, "Зелені" - 4,3 відсотка.

Як обирають до Національних зборів Франції

Вибори до Національних зборів Франції відбуваються за мажоритарною виборчою системою. Для того, щоб бути обраним, кандидат повинен отримати в першому турі абсолютну більшість голосів і не менше чверті голосів усіх зареєстрованих виборців. Якщо жоден з кандидатів не набрав абсолютну більшість, призначається другий тур, до якого виходять двоє кандидатів. У другому турі переможець визначається відносною більшістю.

Членів Національних зборів Франції обирають на термін у п'ять років.

18.06.2017 | 06:10