: :
ПОШУК
: :
Ізраїль заперечує зв'язок єрусалимських нападників із організованим тероризмом
Ізраїльська поліція не знайшла зв'язків трьох палестинських нападників, які атакували ізраїльських правоохоронців у Єрусалимі, з терористичними організаціями

Ізраїльська поліція не знайшла зв'язків трьох палестинських нападників, які атакували ізраїльських правоохоронців у Єрусалимі 16 червня, із будь-якими терористичними організаціями.

Про це поліція заявила в суботу, 17 червня, після того, як відповідальність за ножовий напад на 23-річну поліцейську взяла на себе "Ісламська держава" (ІД), передає інформагенція Reuters. Поліцейська померла від поранень. Окрім цього злочину, який скоїв палестинський нападник, двоє інших чоловіків із автоматами та ножами атакували ізраїльських правоохоронців у іншому місці поблизу Старого міста в Єрусалимі.

Усіх трьох нападників убили правоохоронці. Окрім ІД, одразу дві палестинські організації - радикальний рух ХАМАС і "Народний фронт звільнення Палестини" - взяли на себе відповідальність за дії трьох зловмисників та заявили, що "Ісламська держава" до цього не причетна.

Ізраїльська поліція дійшла висновку, що йшлося про місцевий осередок, а не мережеві організації. "На цьому етапі не знайдено жодних вказівок на те, що це скеровувалося терористичними організаціями, як і не було знайдено зв'язків із жодною організацією", - заявила речниця поліції Люба Сімрі.

Якщо за нападами справді стоїть ІД, це стало б першою смертельною атакою цих ісламістів проти ізраїльтян, пише інформагенція AP. У заяві, поширеній від імені ІД, вказано, що напади - "помста за паплюження мусульманських святинь" і були "не останніми".

Причиною хвилі насильницьких атак вважається суперечка щодо Храмової гори в Єрусалимі, яка є священним місцем і для мусульман, і для юдеїв. Ситуацію підігріває і розбудова ізраїльських поселень на палестинських територіях.

17.06.2017 | 09:36