: :
ПОШУК
: :
Реакція політиків на смерть Гельмута Коля: Помер "великий європеєць"

"Великим німцем" та "великим європейцем" назвала в п'ятницю, 16 червня, покійного колишнього канцлера Німеччини Гельмута Коля (Helmut Kohl) голова уряду ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel), відреагувавши на повідомлення про його смерть. "Фактично обидва найважливіші завдання німецької політики останніх десятиліть - возз'єднання нашої батьківщини та єднання Європи - визначили дії Гельмута Коля", - сказала Меркель, цитує інформагенція dpa.

На думку президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра (Frank-Walter Steinmeier), Коль "досяг історичних результатів" для Німеччини. "Гельмут Коль був винятковим політиком та щасливим випадком для німецької історії. (…) Саме йому ми завдячуємо тим, що Німеччина утвердилася як європейська та об'єднана нація, давши цим відповідь на "німецьке питання", - зазначив Штайнмаєр.

Голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер написав на своїй сторінці в соціальній мережі Twitter, що покійний екс-канцлер ФРН "вів" та "супроводжував" його "на всіх європейських шляхах".

Президент Франції Еммануель Макрон теж назвав Коля "видатним європейцем". У мережі Twitter хазяїн Єлисейського палацу написав: "Архітектор возз’єднаної Німеччина та французько-німецької дружби: в особі Гельмута Коля ми втратили видатного європейця".

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, Коль був "видатним другом держави Ізраїль". "Він був цілковито відданий безпеці" Ізраїлю, додав Нетаньяху, слова якого цитує інформагенція AP.

"Видатна особистість"

"Видатною особистістю" вважає Коля екс-президент СРСР Михайло Горбачов. У співчутті, опублікованому на сайті "Горбачов-фонду", зазнається: "Це особистість безсумнівно видатна, яка залишить помітний слід у німецькій, європейській та світовій історії".

Екс-президент США Джордж Буш-старший зазначив, що Гельмут Коль "ненавидів війну, але тоталітаризм він зневажав ще більше", передає інформагенція AFP. Наступник Буша на посаді президента США - Білл Клінтон - вказав, що "візіонерське лідерство (Гельмута Коля. - Ред.) підготувало Німеччину та всю Європу до ХХІ століття".

16.06.2017 | 19:53