: :
ПОШУК
: :
Помер колишній канцлер ФРН Гельмут Коль
Гельмут Коль

Колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль (Helmut Kohl) помер у п'ятницю, 16 червня, у віці 87-ми років. Інформацію про смерть підтвердило керівництво партії Християнсько-демократичний союз (ХДС). За оприлюдненими даними, серце екс-канцлера перестало битися зранку п'ятниці в його будинку в місті Людвіґсгафені.

Гельмут Коль увійшов у історію насамперед завдяки його активному внеску в справу завершення "холодної війни". Також за його канцлерства відбулося возз'єднання ФРН та НДР. Коль обіймав посаду канцлера з 1982 по 1998 роки.

Після падіння та травми голови в 2008 році екс-канцлер тяжко хворів, пересувався в інвалідному візку та ледь міг говорити. У 2015 році стан його здоров'я значно погіршився - Гельмут Коль переніс кілька операційних втручань, після чого тривалий час проходив реабілітацію. Осінню того року Коль знову повернувся до свого будинку в Людвіґсгафені, де в 2016 році приймав прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Гельмут Коль був переконаним прихильником європейської єдності та запровадження спільної європейської валюти.

16.06.2017 | 15:50