: :
ПОШУК
: :
На Заході поки скептично сприймають повідомлення росіян про можливе вбивство лідера ІД
Російські військові поки ще перевіряють інформацію про можливе вбивство Абу Бакра аль-Багдаді (на фото)

Поширену російськими військовими інформацію про можливе вбивство керівника терористичного угруповання "Ісламська держава" (ІД) Абу Бакра аль-Багдаді поки зі скепсисом сприймають у силових структурах як США, так і Європи.

"Ми не маємо інформації, яка підтверджувала б ці повідомлення", - сказав у п'ятницю, 16 червня, представник міністерства оборони США Джефф Девіс, слова якого наводить інформагенція Reuters. Також про сумніви американських спецслужб щодо вбивства лідера ІД заявили й двоє високопосадовців у безпекових відомствах США, зазначає інформагенція.

З обережністю до повідомлення про можливе вбивство аль-Багдаді поставилися й європейські спецслужби. "Про його смерть сповіщають так часто, що слід бути обережним аж поки не з'явиться офіційне повідомлення ІД", - заявив представник однієї з європейських безпекових структур.

У Багдаді теж сумніваються

На невисоку ймовірність загибелі керівника терористичного угруповання ІД вказали в Багдаді. За словами одного з представників іракських сил безпеки, який говорив на умовах анонімності, є дані, що аль-Багдаді могло й не бути в Рацці під час ракетно-бомбового удару росіян. Тож, можливо, загинув однин з близьких помічників аль-Багдаді, а не він сам, додав співрозмовник Reuters.

Російські військові поки теж перевіряють інформацію, чи загинув аль-Багдаді внаслідок авіаударів, яких уночі 28 травня завдали винищувачі Су-35 та Су-34. Мішенню атаки з повітря стало південне передмістя Ракки, де тривала нарада командирів ІД. За інформацією російського оборонного відомства, на цій нараді був і аль-Багдаді.

Серед можливих ліквідованих терористів у міноборони РФ також назвали імена еміра Ракки Абу аль-Хаджі аль-Місрі, еміра Ібрагіма ан-Наєфа аль-Хаджа, який контролював місцевість поблизу Ракки, та керівника служби безпеки ІД Сулеймана аль-Шауаха.

Про смерть аль-Багдаді повідомляється не вперше. Востаннє 11 червня про це написала британська газета Daily Mail із посиланням на сирійське державне телебачення.

16.06.2017 | 17:50