: :
ПОШУК
: :
Румунія прагне членства в Шенгенській зоні
Прем'єр-міністр Румунії Сорін Гріндяну

Прем'єр-міністр Румунії Сорін Гріндяну вважає, що його країна має приєднатися до Шенгенської зони через ті зусилля, яких вона докладає задля охорони кордонів ЄС. Про це керівник румунського уряду заявив у п'ятницю, 16 червня, в Бухаресті, після зустрічі зі своїм люксембурзьким колегою Ксавьє Беттелем, передає інформагенція AP.

Румунія "де-факто гарантує безпеку важливої частини зовнішнього кордону (Європейського Союзу. - Ред.)", наголосив Гріндяну. Крім того, його країна виконала необхідні умови для приєднання до Шенгенської зони, додав голова уряду Румунії.

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксавьє Беттель похвалив Румунію за зусилля в питанні охорони європейських зовнішніх кордонів, але утримався від підтримки прагнення Бухареста стати невдовзі частиною Шенгенської зони.

На півночі Румунія межує з Україною та Молдовою, які не є членами Європейського Союзу, а на півдні має спільний кордон з Сербією, що також не має членства в ЄС. Серед країн ЄС не є членами Шенгенської угоди, окрім Румунії, також Хорватія, Болгарія, Кіпр, Ірландія та Великобританія.

Нагадаємо, безвізовий режим між Україною та країнами Шенгенської зони набув чинності у ніч на неділю, 11 червня. Правом скористатися безвізом з ЄС зможуть лише ті громадяни України, які мають біометричний паспорт. Перебувати на території країн Шенгенської зони без візи можна не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Водночас період у 90 днів - не фіксований, а вираховується під час кожного виїзду.

16.06.2017 | 16:14