: :
ПОШУК
: :
Тіллерсон порівняв політику КНР в Південнокитайському морі з анексією Криму
Майбутній держсекретар США Джек Тіллерсон

Рекс Тіллерсон, який став номінантом новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду державного секретаря, різко засудив територіальні претензії Китаю в Південнокитайському морі. Про це він заявив у середу, 11 січня, у виступі перед комітетом із закордонних справ Сенату США, передає агенція AFP.

За словами Тіллерсона, КНР слід негайно припинити намивати острови в Південнокитайському морі та споруджувати на них військові бази. Такі дії майбутній держсекретар США назвав "незаконною діяльністю" та порівняв її з анексією Росією українського півострова Крим. "Споруджувати острови, а потім розміщати на них військові об'єкти - те саме, що й загарбання Росією Криму", - сказав він, цитує AFP. Тіллерсон також виступає за те, щоб перекрити Китаю доступ до цих островів. "Ми надішлемо Китаю чіткий сигнал", - пообіцяв він.

Як повідомлялося, майбутній керівник Держдепартаменту вважає, що Росія не мала законних прав на анексований український Крим, та закинув адміністрації Обами занадто слабку реакцію з боку США на анексію півострова, що підштовхнуло Москву до подальшої активності на Сході України.

Нагадаємо, Китай викликав занепокоєння міжнародної спільноти своїми діями зі спорудження ділянок суші та будівельної активності на островах і коралових рифах у Південно-Китайському морі, через акваторію якого щорічно здійснюється торгівля на понад п'ять трильйонів доларів. У відповідь військово-морські сили США посилили патрулювання біля цих островів.

На ці ділянки акваторії Південнокитайського моря повністю або частково претендують також Філіппіни,Тайвань, Малайзія, Бруней та В'єтнам.

12.01.2017 | 08:00