: :
ПОШУК
: :
Шефа Samsung допитали в корупційній справі оточення президентки Південної Кореї
Віце-президенти корпорації Samsung Лі Дже Йон

Південнокорейські слідчі, які розслідують обвинувачення в корупції на адресу президентки Республіки Корея Пак Кин Хе, допитали в цій справі віце-президента корпорації Samsung Лі Дже Йона. Прибувши зранку четверга, 12 січня, до будівлі спеціальної прокуратури, Лі Дже Йон, який наразі є де-факто керівником Samsung, вибачився за те, що його компанія показала себе "не з кращого боку". Допит проводився через підозру в причетності керівництва Samsung до корупційних схем в оточенні Пак Кин Хе, передає інформагенція dpa з посиланням на місцеві ЗМІ.

Водночас у самій прокуратурі заявили, що розглядається також можливість видачі ордеру на арешт Лі Дже Йона. Утім, якщо слідчі й вдадуться до такого кроку, то це буде лише після завершення слідчих дій, повідомляє інформагенція Reuters.

Хабарі за політичну підтримку

Керівництву концерну закидають дачу хабарів Чхве Сун Сіль, яка вважалася однією з наближених до президентки Пак Кин Хе осіб та стала головною фігуранткою корупційного скандалу 2016 року. Samsung закидають, що той профінансував підприємства та фонди, що належали главі держави, в обсязі 30 мільярдів вон (близько 25 мільйонів доларів США). За це провідний південнокорейський концерн буцімто отримав політичну підтримку для суперечливого злиття своїх двох дочірніх підприємств.

Саму президентку звинувачують у тому, що вона є співвласницею дочірніх підприємств, що входять до корпорації Samsung. У грудні 2016 року парламент Південної Кореї відсторонив Пак Кин Хе від виконання посадових обов'язків через закиди в корупції.

12.01.2017 | 06:56