: :
ПОШУК
: :
Мексика не збирається платити за "великий Трамповий мур"
Ділянка американсько-мексиканського кордону

Плани обраного президента США Дональда Трампа перекласти фінансовий тягар під час спорудження муру або стіни на мексикансько-американському кордоні не знайшли відгуку в Мехіко. Президент Мексики Енріке Пенья Ньєте заявив, що його країна не фінансуватиме реалізацію проекту, на якому наполягає Трамп. Відповідна заява Ньєте пролунала в середу, 11 січня, під час щорічної зустрічі з дипломатами в Мехіко. "Звісно, Мексика не платитиме за мур", - сказав Ньєте, цитує інформагенція dpa.

За кілька годин до цього Трамп підтвердив під час прес-конференції в Нью-Йорку свої плани щодо спорудження стіни на кордоні між Сполученими Штатами та Мексикою задля припинення нелегальної міграції. "Ми збудуємо мур, - заявив Трамп. - Я міг би почекати півтора роки, поки не завершимо переговорів, що розпочнуться одразу після мого вступу на посаду (…) Якимось чином Мексика відшкодує нам кошти на спорудження стіни. Це може бути зроблено або через податки, або платежем".

Так само і під час обговорення інших тем Трамп різко критикував Мексику. Він вкотре пригрозив високими штрафами американським фірмам, що переносять виробництво до Мексики через тамтешню дешеву роботу силу.

12.01.2017 | 05:43