: :
ПОШУК
: :
Польський Сенат схвалив скандальний бюджет, протест опозиції в Сеймі триває
Зала засідань парламенту Польщі

Правляча націонал-консервативна партія Польщі "Право і справедливість" (ПіС) зуміла в середу, 11 січня, провести у верхній палаті парламенту - Сенаті - голосування щодо бюджету. Документ був схвалений без поправок, тепер його має підписати президент країни Анджей Дуда.

Утім, політична криза триває. Опозиційні партії "Громадянська платформа" та "Сучасна" від 16 грудня займають залу нижньої палати парламенту. 11 січня парламент знову не зміг розпочати роботу - спікер Марек Кухчинський відкрив засідання і одразу переніс його на наступний день, повідомляє агентство dpa.

Опозиція вимагає переголосування бюджету, який, на її думку, був ухвалений у протизаконний спосіб. ПіС відкидає закиди центристської опозиції. Лідер "Платформи" Гжегож Схетина пообіцяв продовжувати протести проти "абсурду" у парламенті та пообіцяв притягнути винних у порушенні процедур до відповідальності.

Водночас представник ПіС Ярослав Качинський, якого вважають польським "сірим кардиналом", заявив, що бюджет все ж ухвалено, він чекає на підпис президента. Він також закинув опозиції порушення демократичних норм та припустив, що депутатів меншості можуть видворити із зали силою.

11.01.2017 | 20:58